صفحه اصلی زیبایی عادت هایی که موهایتان را کم پشت می کند

عادت هایی که موهایتان را کم پشت می کند

0 524
ریزش مو

ریزش مو

 

 

۱٫ آب داغ: استحمام با آب داغ پوست و مو را دچار خشکی و به مرور زمان پوست را پیر و مو را کم پشت می کند.

۲٫ اتوی مو و سشوار: استفاده از اتوی داغ برای آرایش مو و همینطور استفاده مداوم از سشوار با باد گرم دشمنی برای موهای زیبا و پرپشت شماست.

۳٫ دوری از رژیم های اسیب رسان: غذاهاي سالم با مقادير زيادي پروتئين مانند ماهي، مرغ، عدس و لوبيا مصرف كنيد. اساس ساخت موها از پروتئين است، پس به ميزان لازم پروتئين مصرف كنيد.

۴٫ بدرفتاري با موهاي خيس

موهاي ما هيچگاه به اندازه زماني كه كاملا خيس هستند شكننده – و البته مستعد شكنندگي – نيستند، زماني كه كوتيكول‌هاي محافظ اندكي باز شده‌اند. بورس‌كشيدن و يا شانه كردن گره‌هاي مو زير دوش، بعد هم به دنبال آن هجوم بردن به آنها با حوله و خشك كردن موها، آنها را نابود مي‌كند.

۵٫ استفاده از مواد فرم‌دهنده با ماندگاري طولاني: استفاده از حالت های با ماندگاری طولانی باعث خشکی و شکنندگی موها می شود. از استفاده هرگونه موادي كه موهاي شما را خشك يا چسبان مي‌كند، خودداري كنيد. به جاي آن، محصولاتي ملايم‌تر مانند كرم‌ مو كه رطوبت موها را حفظ كرده و در حين شانه زدن اصطكاك ايجاد نمي‌كنند، انتخاب كنيد.
۶٫ مصرف قرص‌هاي ضد بارداري
اگر از آن دسته خانم‌هايي هستيد كه در طي تغييرات هورموني، نسبت به ريزش يا ضعيف‌شدن موهاي خود حساس هستيد، بايد بدانيد كه مصرف اشتباه قرص‌هاي ضد بارداري، موهاي شما را ضعيف‌تر خواهند كرد. دكتر بومان مي‌گويد كه: “افرادي كه به آندروژن حساس باشند و ندانسته قرص‌هايي كه حاوي آندروژن باشند را مصرف كنند، به ريزش مو دچار خواهند شد.
۷٫ حمام آفتاب
اگر (آگاهانه) ديگر قصد برنزه كردن خود را نداريد، خيلي خوش شانس هستيد، چون موهاي خود را از تشعشعات زيان بار خورشيد كه ضخامت و حالت ارتجاعي موها را به تدريج از بين مي‌برد، در امان نگه‌ داشته‌ايد.
۸٫ مصرف برخي داروها
برخي از داروها (مانند داروهاي ضد كلسترول و حملات قلبي، ضد افسردگي، ضد اضطراب، ضد فشارخون) يا هورمون‌ها (مانند داروهاي تنظيم‌كننده تيروييد) مي‌توانند با ريزش مو همراه‌ باشند. به گفته دكتر بومان: “اين داروها اغلب چرخه معمول رشد مو را متوقف كرده و يا با آن تداخل پيدا مي‌كند و باعث مي‌شود كه موها در فاز استراحت قرار گرفته و يا رشد آنها براي هميشه متوقف شود.

پست های مرتبط

0 585

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه