صفحه اصلی پوست چند روش آسان و کاربردی برای درمان جوش سر سیاه

چند روش آسان و کاربردی برای درمان جوش سر سیاه

0 360
جوش سرسیاه

جوش سرسیاه

۱- به جوش‌های سرسیاه دست نزنید

تلاش برای خارج کردن جوش‌های سرسیاه با استفاده از دست نه تنها به بهبود آنها کمکی نمی‌کند، بلکه موجب ورود باکتری به منافذ پوست شده و وضعیت جوش‌ها را وخیم‌تر می‌کند. شاید ابتدا به نظر برسد جوش‌های‌تان محو شده‌اند اما مطمئن باشید پس از چند روز، جوش‌های بزرگ‌تری بر پوستتان ایجاد می‌شوند.

۲- از شوینده‌های قوی استفاده نکنید

برخی افراد تصور می‌کنند چون پوست آنها چرب و جوش‌دار است، مجاز به استفاده از شوینده‌هایی قوی هستند. اما این تصور غلط است. این شوینده‌ها موجب خشکی بیش از حد پوست می‌شوند و در نتیجه پوست برای جبران این خشکی چربی بیشتری تولید خواهد کرد که در نتیجه آن وضعیت جوش‌ها وخیم‌تر خواهند شد.

همیشه برای شست‌وشوی پوست صورت‌تان از یک شوینده ملایم استفاده کنید و بلافاصله پس از آن پوست‌تان را با یک مرطوب کننده مناسب مرطوب کنید.

۳- انگور

دو حبه انگور را شسته و تمیز کرده و آنها را از وسط به دو نیم کنید ، تکه های برش داده شده را به تمام سطح پوست خود بمالید. سپس برای حفظ خواص آن در منافذ پوست صورت را با آب سرد بشویید.

۴-  بخور

مقداری آب جوش را در یک کاسه بریزید و سپس ۲ یا ۳ قطره اسطوخودوس یا مقداری اسطوخودوس خشک‌شده را در کاسه بریزید. موهایتان را با حوله بپوشانید و برای چند دقیقه بخور بگیرید. با این کار جوش‌های سرسیاه نرم می‌شوند و به‌راحتی از روی پوست پاک می‌شوند. پس از آن صورت خود را با آب سرد بشویید و خشک کنید.

۵- روزی دوبار صورت‌تان را بشویید

یکی از علل اصلی جوش‌های سرسیاه، باکتری‌ها هستند. با توجه به این نکته، تمیز نگه داشتن پوست خیلی مهم است. روزی دوبار، ترجیحاً صبح و شب پوست صوررتان را بشویید. اگر از مواد آرایشی استفاده می‌کنید، حتما پیش از شست‌وشو، مواد را با محلول‌ها و کرم‌های مخصوص کاملا از پوستتان پاک کنید.

۶- استفاده از آب لیمو ترش و نمک

خاصیت پاک کنندگی لیمو ترش و سایندگی نمک باعث می‌شود پوست‌های مرده از صورت شما جدا شوند و منافذ باز پوست‌تان عمیقا پاک شوند. مقداری آب لیمو را با یک قاشق غذاخوری ماست، یک قاشق غذا‌خوری نمک و مقداری عسل مخلوط کنید و بر روی جوش‌ها بمالید. ترکیب را به مدت ۲ الی ۳ دقیقه با انگشتان خود بر روی پوست بمالید و نهایتا با آب گرم بشویید.

۷- مخلوطی از جوش‌شیرین و آب را به شکل خمیر درآورید. این خمیر را به‌آرامی بر روی ناحیه موردنظر بمالید و بگذارید چند دقیقه ماند و خشک شود. سپس آن را با آب گرم بشویید تا چربی‌ها و آلودگی‌های مسبب جوش سرسیاه را از پوست شما دور کند.

۸- یک لایه‌نازک خمیردندان را روی جوش سرسیاه قرار داده و بگذارید ۲۵ دقیقه بماند و سپس به‌آرامی صورتتان را با آب گرم بشویید. این کار را دو هفته انجام دهید تا از جوش‌های سرسیاه خلاص شوید.

پست های مرتبط

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه