صفحه اصلی زیبایی دلیل ریختن ابرو و مژه در بعضی افراد

دلیل ریختن ابرو و مژه در بعضی افراد

0 489
ریختن ابرو و مژه

ریختن ابرو و مژه

 

۱ – عفونت های موضعی مژه و ابرو مانند زخم شدید و مقاوم در اثر استافیلوکوک در طی سرخک و آبله و آبله‌مرغان و زونا

۲ – کم‌پشتی ابرو و مژه ممکن است مادرزادی یعنی ژنتیک و ارثی باشد.

۳ – تراخم و عفونت های قارچی

۴ – شپش ابرو و مژه

۵ – گل مژه از علل عمده‌ی‌ ریزش مژه است.

برداشتن مکرر و طولانی ابرو و آرایش مژه با ریمل و مژه‌ی مصنوعی و تاتو از علل مهم ریزش موی ابرو و مژه هستند

۶ – مصرف بعضی از داروهای ضد فشارخون و داروهای روانپزشکی نیز می تواند باعث ریزش ابرو شود و همچنین مصرف بیش از حد و خودسرانه بعضی از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله ویتامین B و مشتقات ویتامین A نیز می تواند منجر به ریزش ابرو شود.

۷ – بیماری ها و مشکلات داخلی مانند کم خونی ها و اختلالات تیروئید نیز می تواند یکی از عوامل ریزش موها باشد.

۸ – عفونت‌هایی که مستقیما بر فولیکول مو یا ساقه مو اثر می‌کنند: ریزش موی تکه‌ای یکی از مشکلاتی است که در بیماری سیفیلیس دیده می‌شود.

۹ – التهاب ناشی از بیماری‌های پوستی از جمله سبوره، پسوریازیس، اگزما و درماتیت تماسی: می‌تواند در اثر خارش و خراشیدن موجب ریزش مو و ابرو شود

۱۰ – داروها: موی ابرو نیز مانند سایر موها تحت تاثیر بعضی داروها می‌ریزد از جمله آنها داروهای ضدفشارخون، داروهای روان‌پزشکی و داروهای ضد تشنج است

۱۱ – عوامل دیگر: مانند افزایش چربی خون و مصرف موضعی قطره‌های بتابلوکرچشمی نیز می‌تواند موجب ریزش ابرو و مژه ‌شود که قابل برگشت است.

۱۲ –  تریکوتیلومانیا: یک عادت بد رفتاری است که با کندن مو همراه است. انجام مکرر آن موجب ریزش موی دایمی می‌شود. فولیکول موی ابرو به کندن حساس است و بنابراین بهتر است که فرم دلخواه ابروی خود را در نظر بگیرید و از تغییر مداوم آن جلوگیری کنید.

۱۳ – مداد ابرو که رنگ را با فشار وارد مو می‌کند، می‌تواند باعث ریزش و کم شدن ابروها ‌شود. استفاده مداوم و هر روزه از مداد ابرو می‌تواند بسیار آسیب‌زننده باشد، به طوری که ابتدا به تنه مو صدمه می‌زند.

نکته: تقویت ابرو

پست های مرتبط

0 586

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه