صفحه اصلی پوست چند توصیه برای مراقبت از پوست های چرب

چند توصیه برای مراقبت از پوست های چرب

0 368
پوست چرب

پوست چرب

 

مشکلات پوست یکی از  شایع ترین مشکلات  افراد همه گروه های سنی می باشد  چون از مشکلات پوستی رنج می برند  مخصوصا کسانی که پوست چرب دارند. دلیل این است که پوست چرب بیشتر به دانه های سرسیاه و آکنه  دارد و آسیب پذیرترین پوست است . در این بخش در مورد نحوه مراقبت از پوست چرب را برایتان بیان میکنیم.

۱٫ تونیک تنگ کننده منافذ پوست :تونیک هایی که چربی اضافه پوست را می گیرند، منافذ پوست را نیز می بندند. مانند تونیک خیار:برای تهیه این تونیک به یک عدد خیار متوسط ودو قاشق غذاخوری عسل نیاز است. در ابتدا خیار را رنده کنید و آبش را از صافی عبور دهید سپس عسلی راکه در اثر حرارت غیرمستقیم، حالت روان پیداکرده است را داخل آب خیار بریزید و آنها را کاملا با هم مخلوط کنید و در ظرفی بریزید. بعد آن را با پنبه به روی صورت خود بمالید.

۲٫استفاده از شیرپاک کن الکل دار و فاقد چربی

۳٫ از مواد آرایشی و کرم‌های فاقد چربی (کرم مرطوب کننده نه چرب) استفاده کنید.

۴٫ کمی سرکه سیب با آب رقیق شده به قسمت‌های چرب پوست بمالید.

۵٫  تحت نظر پزشک از مکمل ویتامین ب- کمپلکس، ویتامین A، ویتامین C، روی و ویتامین E استفاده کنید. همچنین می‌توانید از مولتی ویتامین استفاده کنید.

۶٫  شست‌وشوی مداوم : قطعا یکی از بهترین راهکارها برای شما شستن دائمی صورت است، اما برای این منظور از شوینده‌ای استفاده کنید که ترکیبات آن مناسب پوست‌های چرب است. حتما از شوینده های غیر صابونی مانند ژل شستشو یا پن مخصوص برای پوست های چرب استفاده کنید.هنگام خشک کردن صورت هم هرگز پوست خود را محکم با دستمال نکشید و فقط آن را با دستمالی با جذب بالا خشک کنید.

۷٫ از ورق‌های چربی زدا استفاده کنید: می‌توانید همیشه ورق‌ها و کاغذ‌های چربی زدا را با خود همراه داشته باشید این کاغذها چربی را از روی پوست شما بر می‌دارند.

۸٫ از پلینیگ استفاده کنید: برای پوست های چرب می توانید از پیلینگ مغز بادام استفاده کنید که مواد مورد نیاز برای این لایه‌بردار تنها ۵ عدد مغز بادام و یک قاشق چایخوری عسل است. مغز بادام رادر مخلوط کن ریخته و کاملا خرد کنید سپس عسل را به آن اضافه و خوب مخلوط کنید. درنهایت کرمی به دست می آید که کمی زبر است. این کرم باعث شفافیت و نرمی پوست میشود و سلول های خشک سطحی پوست را از روی پوست بر می دارد.

۹٫ هر روز از یک تونر بدون الکل استفاده کنید: استفاده روزانه از تونر میتواند چربی اضافه پوست و آلودگی های آن را از بین ببرد. یک تونر بدون الکل برای مراقبت از پوست خود داشته باشید.

پست های مرتبط

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه